درد های ستون فقرات

6 پیشنهاد برای خرید کفش مناسب و رهایی از دردهای کمر و گردن !

کفش مناسب و رهایی از دردهای ستون فقرات !

آیا شما دارای درد در ناحیه کمر و یا گردن هستید ؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که می تواند دلیل این دردها  کفش شما باشد ؟متخصصین ارتوپد عقیده دارند که بسیاری از دردهای ناحیه کمر و گردن به دلیل استفاده از کفش های نامناسب است .ما در این مطلب قصد داریم 6 پیشنهاد برای خرید کفش مناسب برای رهایی از دردهای کمر و گردن را برای شما بازگو کنیم .با ما همراه باشید :

6 پیشنهاد برای خرید کفش مناسب برای رهایی از دردهای کمر و گردن

اول سلامتی سپس ظاهری زیبا و شیک !

اغلب تصور می شود که کفش های زیبا تاثیر منفی بر روی ستون فقرات و پاها ندارند.اما این را باید بدانید که کفش های نامناسب باعث تغییر در فرم پاهای شما می گردد.کفش های ساخته شده از چوب و غیر قابل انعطاف و همچنین کفش هایی با کفی نازک باعث وارد شدن بار اضافی به پاها و مفصل آن می گردد.کفش های نوک تیز می تواند باعث تغییر شکل انگشتان و همچنین کفش های پاشنه بلند  نیز می تواند سبب پیچ خوردگی در پاها شود.به همین دلیل سعی کنید کفش های خریداری کنید که نوک تیز و یا دارای پاشنه بلند نباشند.همچنین هنگام خرید کفش ها به فرم کفی  و لژ آن ها دقت کنید.

کفش های پاشنه بلند سبب انحراف در ستون فقرات می گردد.

استفاده از کفش هایی دارای پاشنه بیش از 8 سانتی متر و نوک تیز به مدت طولانی سبب درد در ناحیه پا ،زانو ،لگن و کمر می گردد و در صورت استفاده مداوم باعث انحراف در ستون فقرات می شود.و این امر می تواند سبب بسیاری از بیماری های مربوط به ستون فقرات شود.

کفش نامناسب سبب بو بد در پاها می گردد !

انتخاب کفش نامناسب می تواند سبب بو بد در پاها و عدم توزیع بار نامناسب در کمر ،زانو ،لگن و ستون فقرات گردد.انتخاب کفش های نامناسب می تواند سبب پیچ خوردن ساق پا ،ترک های پوستی ،قارچ ،فرو رفتن ناخن در گوشت اطراف آن ،مشکلات عروقی و مشکلات ستون فقرات گردد.

پیشنهاد برای خرید کفش مناسب برای رهایی از دردهای کمر و گردن

* بخش داخلی کفش نباید بیش از حد لغزنده ویا سخت باشد، باید از ساختار طبیعی پا و  مچ پاها حمایت کند.

* قد کف کفش تا سقف آن  باید به اندازه کافی بالا یا انعطاف پذیر باشد تا موقعیت انگشتان داخل کفش را مختل کند.

*هنگام خرید کفش ها به جای فکر کردن به اینکه کفش با مرور زمان بزرگتر می شود و به اصطلاح جا باز می کند ،کفش هایی را خریداری کنید که پاهایتان در آن کاملا احساس راحتی کنند.

*باید به جنس کفش خود اهمیت دهید و از خرید کفش هایی با جنس نایلون و مشابه آن خودداری کنید.

*باید میان بلندترین انگشت شما و سر کفش نیم اینچ فاصله باشد.

*بهترین زمان برای خرید کفش ،شب است.زیرا پاها در طول روز به دلیل انجام کارهای روزمره سبب تورم شده اند .به همین دلیل کفش هایی که در هنگام شب خریداری می شوند باعث می شوند که فرد در طول روز احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *